TAZE HAYAT NEDİR?

Taze Hayat, Tazelim (www.tazelim.com) tarafından desteklenen bir içerik geliştirme ve derleme projesidir. Taze Hayat kâr amacı gütmez!

Projenin Konusu

Gelişen ve değişen dünya şartlarında sağlıklı besinlere ulaşım, sağlıklı beslenme konusu çok önemli bir olgu haline dönüşmüştür. Taze Hayat projesi, sağlıklı yaşam konularına dikkat çekmek, artan hastalıkların, katkı maddeli ve uzun ömürlü gıdalar kaynaklı olarak ortaya çıktığını, hastalıkların pek çoğunun katkılı ve hormon içerikli gıda maddelerinden kaynaklandığını ortaya koymak, bilinçli ve sağlıklı beslenme konularında farkındalık ortaya koyarak bilgi düzeyini arttırmak için hazırlanan web tabanlı bir içerik projedir.

Projenin Misyonu

Bugünün Türkiye’sinin mevcut koşullarında konvansiyonel üretim ile birlikte artan doğal (natürel) gıda yoksunluğu durumuna dikkat çekmek, halk sağlığı odaklı doğal gıda dolaşımı ve sağlıklı beslenme konularında farkındalık oluşturmaktır. Bu sayede katkılı ve doğal dışı yöntemler ile üretilerek tüketiciye sunulan yiyecekler ve bunların tüketimine bağlı olarak ortaya çıkan çok sayıda hastalık konusunda halkı bilinçlendirmektir.

Projenin Vizyonu

“Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa!” sloganıyla hayata geçirdiğimiz Taze Hayat projesi, sağlıklı birey merkezli bir oluşumdur. Bu bakımından sağlıklı bir toplumun sağlıklı bireyler sayesinde var olacağını, sağlıklı bireylerin de sağlıklı besinlerle ve beslenmeler ile oluşacağı fikriyle hareket etmektedir.

Projenin Uygulama Şekli

Proje, http://tazehayat.tazelim.com/ web adresinden yayınlanmakta olup, online bir bilgi hizmet platformu olarak yayın hayatına devam edecektir. Yeni eklenecek makale, haber, video ve diğer içerikler zenginleştirmeleri ile daha çok büyütülmesi hedeflenmektedir.