Doğal Meyve Şurupları ve Sağlık Üzerindeki Etkileri

İnsan vücudu belirli denge prensipleri üzerine çalışan çok muazzam bir organizmadır ve eşi, benzeri de yoktur. Bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği bu çağda ilginç makineler ve estetik robotlar yapılmaktadır. Ancak tüm bu gelişmeler henüz insanoğlunun anatomik yapısının yakınından bile  geçememektedir. Hasılı insan vücudu tüm incelikleri ile şaşılacak derecede enteresan bir organizmadır.

Kendi savunma mekanizması ile varlığını devam ettirmeye çalışan vücudumuz hücresel yenilenme özelliği sayesinde de kendisini muntazaman yenileyebilmektedir. İşte bu yenilenme için de bazı besinlere, vitaminlere ve minerallere mutlak ihtiyaç vardır. Bu vitaminler hücresel bakım ve onarım işlerinde vücudumuza önemli ölçüde destek olmaktadır. Özellikle et (proteinler) ile sebze ve meyveler (vitaminler) bu anlamda vazgeçilemez besn kaynaklarıdır.

Sebzeler ve meyveler taşıdıkları farklı vitaminler ve mineraller sayesinde hücre sistemine, yenilenme işlerinde yardımcı olurlar. Bu vitaminler ve mineraller sayesinde hücresel boyutta bir takım enzimler tetiklenir ve yenilenme (anti aging) gerçekleşir.

Yaz mevsimi ülkemizde apayrı bir güzellik arzetmektedir. Çeşit çeşit meyveler, sebzeler çarşı pazarı doldurmaktadır. Ancak mevsimsel değişimlerde her meyveye ulaşmak mümkün olmamaktadır. Mevsimsel değişimlerden etkilenmeden her daim meyve özlerine ulaşmak bilhassa çok önemlidir. İşte bu noktada meyve özleri/konsantre şuruplar gündeme gelmektedir.

TazelimTM markalı ürünlere ulaşmak için buraya tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir